Riga Open 2015 U16

Kiedy moi koledzy i koleżanki z klasy walczyli o wyższe stopnie na koniec roku ja również walczyłam, ale na korcie :-) Wraz z trenerem poleciałam na turniej Tennis Europe do lat 16 drugiej kategorii Riga Open 2015.

image

Zostałam rozstawiona z numerem pierwszym zarówno w singlu jak i w deblu, gdzie grałam z partnerką z Turcji. Rozgrywki singlowe zaczęłam od dwóch wygranych takim samym wynikiem 6:2 6:1 zagrałam dosyć solidnie co zaowocowało gładkimi wynikami. Następnie ćwierćfinał miałam tam grać z numerem 5 turnieju, ale przegrał on niespodziewanie w 1 rundzie. Zagrałam więc przeciwko nierozstawionej leworęcznej zawodniczce. Ponownie kontrolowałam mecz i wygrałam 6:3 6:3 :-) Półfinał niestety nie należał do udanych, zagrałam bardzo słabo i przegrałam 3:6 4:6 a moja przeciwniczka trymfowała w finale 6:2 6:2.

image

Turniej deblowy ułożył się zdecydowanie lepiej pomimo, że na początku zdecydowanie się na to nie zanosiło. Pierwszy mecz w naszym wykonaniu był zdecydowanie nie taki jakiego się spodziewałyśmy. Pierwszego seta wygrałyśmy po tiebreaku, ale w drugim to nasze rywalki wzniosły swoją grę na wyższy poziom i wygrały do jednego. I doszło do super tiebreaka – największej tenisowej loterii, jeden punkt może przekreślić szanse na wygraną. W tą rozgrywkę lepiej weszły nasze przeciwniczki i prowadziły już 8:4, a następnie 9:6 ale na szczęście udało nam się wyjść z opresji i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stornę :) Półfinał zagrałyśmy dużo lepjej i stąd zwycięstwo 6:2 7:6. I jest finał kolejny już w tym roku ;) Ponownie dobry początek, rozluźnienie w drugim secie i niewykorzystane szanse, ale tiebreak znowu należał do nas i tym samym wygrałyśmy cały turniej :D Występ ten zaowocuje skokiem w rankingu o około 40 pozycji w okolice 145 miejsca w Europie i 10 w rankingu Race to Masters, który na koniec roku wyłoni 8 najlepszych zawodniczek, które będą mogły zagrać w turnieju kończącym sezon – Masters :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>