Mistrzostwa Polski Sopot – brązowy medal w singlu!!!

Z Czech udałam się do Sopotu, aby spróbować swoich sił w Mistrzostwach Polski do lat 16. Mój ranking nie gwarantował mi miejsca w turnieju głównym tak więc w zaczęłam grę od turnieju eliminacyjnego. W pierwszej rundzie pokonałam Paulinę Bednarczyk wynikiem 6:3 6:1 co wystarczyło, by znaleźć się w turnieju głównym :D We wtorek w pierwszej rundzie pokonałam dwa lata starszą 23 w Polsce Agatę Wardejn 6:0 6:0!!! W turnieju deblowym razem z moją partnerką Julką Oczachowską pokonałyśmy zawodniczki z Poznania Wardejn/Pietraszkiewicz 6:3 6:1. W czwartek 23.01 zagrałam z Adą Sosnowską o ćwierćfinału turnieju – mecz można śmiało nazwać horrorem – walczyłyśmy przez dwie i pół godziny, aż do trzeciego seta – żadna z nas nie chciała odpuścić nawet jednej piłki, ale naszczęście po długiej walce wynikiem 6:7 do 4 w tiebreaku, 6:2, 7:5 zameldowałam się w ćwierćfinale turnieju.:D Walczymy również w deblu – zagramy o półfinał z parą numer 1 – Szymczuch/Sierzputowska :D Mecz ćwierćfinałowy rozegrałam z moją partnerką deblową Julką Oczachowską – drugą rakietą Polski do lat 14-stu. Wiedziałam, że mecz nie będzie łatwy tak więc od początku do końca byłam maksymalnie skoncentrowana i udało się – wygrałam jestem w półfinale. Pierwszy set to walka gem za gem, serwis za serwis i moje zwycięstwo 7:6 do 5 w tiebreaku. W drugim secie zrobiło się groźnie, gdy Jula przełamała mnie, serwowała i prowadziła 3:2. Skoncentrowałam się jeszcze bardziej i nie dałam mojej rywalce ugrać już nawet gema wygrywając 6:3. W półfinale zagrałam z dwa lata starszą i bardziej doświadczoną rywalką – Dorotą Szczygielską – obrończynią tytułu z zeszłego roku. Pomimo dobrej gry i walki  w każdym gemie na przewagi moja rywalka wykazała się większym doświadczeniem i wygrała 6:2 6:3. Mimo to brązowy medal w starszej kategorii wiekowej to olbrzymi sukces :D