OTK Super Seria Kraków

W dniach 28.08-02.09.2016 wzięłam udział w turnieju Super Seria rozgrywanego w Krakowie ku czci pamięci zmarłego przed rokiem Charliego Berszakiewicza. Start ten miał pozwolić ograć mi się przed nadchodzącymi turniejami ITF. Pomimo wysokiej 2 rangi turnieju ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego w zawodach udział wzięło zaledwie 15 dziewczyn.

Super Seria Kraków

Zostałam rozstawiona z numerem 4 i w pierwszej rundzie zagrałam z Zuzią Wilk, która w rankingu PZT znajduje się zaledwie jedną pozycję niżej. Pomimo niesprzyjających warunków takich jak duże światłocienie i mocny wiatr wygrałam 6:3 6:1. W ćwierćfinale zagrałam z dwa lata starszą Kariną Błaś po łatwym zwycięstwie w pieszym secie do 1 w drugim nie utrzymałam koncentracji i zaczęłam seta od 1:4 0:30, na szczęście udało mi się wrócić do gry i wygrałam 6:1 6:4 meldując się w półfinale. O przepustkę do finału zagrałam z Pauliną Kostką, którą pewnie pokonałam 6:2 6:2. O tytuł zmierzyłam się z rok młodszą Dominiką Szczotką, która sprawiła sporą niespodziankę bardzo gładko pokonując wcześniej zawodniczki rozstawione z numerami 2 i 3. Zaczęłam mecz dość niepewnie co Dominika szybko wykorzystała wychodząc na prowadzenie 3:1, a następnie 4:3 jednak od tego momentu to ja przejęłam inicjatywę wygrywając 8 gemów pod rząd i oddając rywalce zaledwie kilka punktów. Przy stanie 6:4 5:0 przeciwniczka utrzymała swój serwis, a następnie przełamała moje podanie udało mi się jednak zamknąć mecz przy stanie 5:2 w drugim secie przy serwisie Dominiki i tym samym sięgnąć po końcowy triumf. Jest to niewątpliwie jeden z większych sukcesów w ostatnim czasie i mocno motywuje mnie on do dalszej pracy. Teraz czekają mnie dwa tygodnie szkoły, następnie walka w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 18 wraz z klubem ze Szczawna Zdroju, a zaraz potem wyjazd na dwa turnieje ITF w Bośni oraz Chorwacji :D